2018 – Bartosz Stróżyński Gościem Festiwalu

Z wykształcenia finansista, z powołania fotograf i filmowiec podwodny, kompozytor, autor tekstów, producent projektów multimedialnych.
Autor książki pt. „AntArktyka. Podwodne zauroczenie" wydanej przez National Geographic w 2014 roku. Pomysłodawca i producent przedsięwzięcia Trzy Sztuki w Antarktyce  Nagradzany w wielu prestiżowych konkursach, między innymi w International Photography Awards, Por el Planeta Competition, GDT European Wildlife Photographer of the Year, Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic i konkursie Nagroda Magellana. Uczestnik licznych wypraw fotograficznych, między innymi Elysium – Shackleton's Antarctic Visual Epic.
Zafascynowany Arktyką i Antarktyką. Specjalizuje się w fotografii zimowej, fotografii wodnych ssaków, fotografii podwodnej gadów oraz fotografii podwodnej rzek. Autor artykułów o nurkowaniu i fotografii podwodnej publikowanych w kraju i za granicą. Jego prace i teksty pojawiały się w wielu magazynach, między innymi w Magazyn National Geographic, Miesięcznik Fotograficzny Foto, Scuba Diver Through the Lens, Scuba Diving Magazine, X-Ray Mag, Sport Diver, Magazyn Przyrodniczy Salamandra.

Podobne wpisy