mk11

Jestem przyrodnikiem od urodzenia. Każdą wolną chwilę spędzałem w terenie. Zawsze marzyłem o robieniu filmów przyrodniczych. Chciałem przedstawić w nich świat dzikiej przyrody , taki jak go postrzegam. Gdzie zwierzęta mają duszę i wrażliwość nie mniejszą niż nasza. Gdzie środowisko w którym żyjemy jest wszystkim co mamy i nie możemy tego stracić. Zacząłem od programów dla dzieci w TVP. Były to felietony, reportaże i teleturnieje dla najmłodszych widzów. Później przyszedł czas na programy dla starszej widowni. I wreszcie prawdziwe filmy dokumentalne o przyrodzie. Z perspektywy dostrzegam , że dzieci to najbardziej wymagająca widownia , jednocześnie niezwykle chłonna i wrażliwa. Postanowiłem jeszcze raz wrócić do realizowania  programów telewizyjnych dla najmłodszych widzów.  Zrozumiałem , że za chwile to oni będą decydowali o przyszłości naszego świata ,  Zielonego Świata.

 Otrzymane nagrody:

1998-nagroda,, Zielonego Liścia” przyznana przez Kapitule ,,Porozumienia Zielone Płuca Polski ”za działalność na rzecz ochrony przyrody.

2008- Nagroda Grand Prix Rady Programowej TV POLONIA za najlepszy program  wyemitowany w 2007r. Dla cyklu ,,Dzika Polska” wśród wszystkich programów i filmów wyprodukowanych w 2007.

2008- „Świat w ziarenku piasku” otrzymał PUCHAR PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ oraz GRAND PRIX X Ogólnopolskiego i VI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych  „EKOFILM'2008” w Nowogardzie.

Nagroda ,,Popularyzator nauki” za cykl programów ,,Dzika Polska” Od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Cykl „Dzika Polska” otrzymał również GRAND PRIX na III Festiwalu Filmów Popularnonaukowych w Sopocie (25-27.09.2009)