Miejsce ekspozycji –Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”,ul. Gagarina 37a, Toruń.

Wernisaż –  24 listopada 2018 o godzinie 11.00

Wystawa czynna do 31 grudnia 2018

Stany skupienia wody , czyli ciecz, gaz i ciało stałe - brzmi to bardzo naukowo i technicznie, ale staraliśmy się zobaczyć wodę w różny sposób i pokazać to na wystawie. Może to być kolorowa mgła o świcie, chmury przed burzą i po zachodzie słońca, rzeka, morze, wodospad, krople rosy, formacje skalne w jaskiniach powstałe dzięki uporczywemu kapaniu zmineralizowanej wody, skały i wydmy na powierzchni naszego globu wyżłobione przez wodę. Woda przedstawiona jest również jako element kultury sakralnej i sztuki. Na wystawie nie może zabraknąć wody w postaci śniegu oraz lodu, zmieniających swoje barwy w zależności od kąta padania promieni światła, a także pary wodnej wydobywającej się pod ciśnieniem z głębi ziemi, co przypomina nam o tym, że nasza Ziemia wciąż " żyje", przekształca się i ewoluuje, a my wraz z nią.
    O Autorach:
Elżbieta – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Fotografią i wykonywaniem czarno-białych odbitek zainteresował mnie mój Tato dawno, dawno temu. Potem były kolorowe zdjęcia, a teraz zdjęcia cyfrowe – rozwój techniki jest fenomenalny. Podróżowanie po Polsce oraz innych krajach i utrwalanie na taśmie celuloidowej lub matrycy rzeczywistości, architektury, zdarzeń, a także widoków inspirujących refleksje, to moja wielka pasja. Z każdego wyjazdu wykonuję reportaż, z opisami i zdjęciami ciekawych miejsc, ludzi, charakterystycznych obiektów. Dzięki takiemu albumowi można w każdym momencie przypomnieć sobie wspaniałe, niepowtarzalne chwile spędzone w danym kraju. Zdjęcia wykonane przeze mnie były również prezentowane na kilku wystawach. Każdą wolną chwilę, a jest ich obecnie więcej, spędzam w plenerze, w miejscach, w których jeszcze nie byłam, a które warto obejrzeć.
Marek – absolwent Politechniki Warszawskiej. Fotografią pasjonuję się od wielu lat. Zawsze największe zainteresowanie budziła we mnie przyroda i na swoich zdjęciach pragnąłem ukazać jej piękno. Najwięcej uwagi poświęcam pejzażom, florze oraz naturalnym formom i wzorom. Wiedząc, jakie znaczenie w fotografii odgrywa światło staram się wykonywać zdjęcie przy ciekawym oświetleniu, jakie stwarza poranek i zmierzch. Zawsze staram się uwiecznić obraz, który zaintrygował mnie kształtem, lub formą, który sprawia wrażenie trójwymiarowości. Na szeregu zdjęciach głównym elementem jest barwa podkreślająca walory fotografowanego obiektu oraz stwarzająca odpowiedni nastrój. Jeżdżąc po Polsce i świecie poszukuję tematów charakterystycznych dla danego regionu lub kraju. Nie ograniczam się tylko do przyrody, ale staram się sfotografować ludzi, ich życie, zwyczaje, kulty religii. Jestem członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody i często brałem i biorę udział w różnych konkursach, na których zdobywałem nagrody i wyróżnienia. Moje prace publikowane były w kalendarzach, albumach, czasopismach. Powiększenia prezentowane były na wystawach fotografii jak np. "W ulotnym świecie piasków", "W cieniu Etny i Timanfaya", "Atlas - u stóp tytana - marokańskie refleksje", "Pod polskim niebem" i inne. Fragment moich zbiorów zdjęć można obejrzeć na stronie internetowej: www.mareklejbrandt.com.