[…] Beszterda kierując uzbrojone w soczewkę oko na formy elementarne buduje, czy tworzy raczej, graficzne mikroświaty, małe kosmosy, w których rytm i emocje pulsują w sposób tak doskonały jakby formami makro, wszechświatami całymi wręcz były. To swoista, Franciszkańska w wymowie, pochwała rzeczy najmniejszych. Źdźbło trawy jest formą życia, wiatr jest formą energii, ptak ważny tyle co i człowiek. […] Mam nieodparte wrażenie, że jego fotografie są czymś w rodzaju traktatów bliższych raczej filozoficznym rozważaniom na temat życia, niż aktem plastycznym. Umożliwiają poznanie tajemnicy w sposób duchowy i umysłowy.                                                                                                                       Paweł Opaliński 
Fragment tekstu z katalogu wystawy Nie-ważne, Galeria Fotografii, MOK, Ostrowiec Świętokrzyski, 2015

Wojciech Beszterda  - artysta, fotograf, kurator wystaw.  Absolwent Liceum Plastycznego w Gdyni oraz Wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Od 1990 należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Członek Rady Artystycznej ZPAF w Warszawie (czwarta kadencja).
Autor wystaw indywidualnych oraz uczestnik ponad 250 wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą (Algieria, Austria, Dania, Holandia, Niemcy, Litwa, Słowacja, Włochy).
Laureat kilkunastu nagród i wyróżnień w ogólnopolskich i międzynarodowych  konkursach, m.in.: Grand Prix XIV Biennale Krajobrazu Polskiego w Kielcach, wyróżnienie na 9. International Biennial of Miniature Art  w Częstochowie.

Twórca i współorganizator wystaw, m.in.: „Wymiary czasu i przestrzeni”, BWA Piła, 2013; „Anastazy B. Wiśniewski – Przystanek na żądanie”,BWA Piła,2015.        
Kurator kilku z Interdyscyplinarnych Spotkań Twórców, m.in.: „Między nami” (2009),„Razem /osobno”(2010),   „Ślad”, BWA Piła, 2016        

W 2010 ukazała się książka dotycząca jego twórczości - "Wyprawa za horyzont", a w roku 2015 monograficzna publikacja „Anastazy B. Wiśniewski – Przystanek na żądanie”,  której Beszterda jest współautorem, wspólnie z L. Duszką-Kołczem i W. Kanickim.
Od 2003 roku prowadzi Galerię w pilskim Muzeum S. Staszica, w której zaprezentował ponad 100 wystaw indywidualnych i zbiorowych artystów z Polski i zagranicy. 
Wojciech Beszterda - ostatnie wystawy:
2019

- XX INTERNATIONAL MEETING of ARTISTS, udział w plenerze  i autorska prezentacja, klasztor Marianowo                                                           
- „GENIUS LOCI 2019" - wystawa zbiorowa, Galeria 5,  Katowice Miasto Ogrodów, Katowice                                           
„CZAS FOTOGRAFII - I Aukcja Fotografii Kolekcjonerskiej", Dom Aukcyjny  ART IN HOUSE, Warszawa                                                                                                                       
„JAZZ-FREE-PHOTO" 2018 -  wystawa poplenerowa, Stara Galeria ZPAF, Warszawa; Galeria MDK, Chodzież

2018   
-  „Siła WspółPracy" - wystawa zbiorowa Okręgu Wlkp. ZPAF; MOK, Gniezno; BWA Piła (03.2019);  NOK Nowy Tomyśl (2019};  PBG Gallery Skalar, Poznań (04.2019)                                                               
-  „W poszukiwaniu przestrzeni - Konfrontacje Sztuki - Warszawa 2018” - wystawa pokonkursowa,  Galeria „Test”, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa 
„MOJE... - II" - wystawa indywidualna, Galeria "Forum" i Galeria Zakładu Grafiki Wydz. Sztuk Pięknych UMK, Toruń                                            
„ Made in Piła" - wystawa zbiorowa, z malarstwem M. Mrówki i R. Łuszczewskiego, Galeria OPK Gaude Mater, Częstochowa                                                                            
„POMIĘDZY" - wystawa indywidualna z koncertem skrzypcowymSebastiana Czaji,   Galeria UDK na Starym Rynku, Ujście                                                                                                                                              - „JAZZ-FREE-PHOTO"2017 - wystawa poplenerowa, Stara Galeria ZPAF, Warszawa; Galeria  5 - Katowice Miasto Ogrodów, Katowice; Salon Artystyczny MDK, Chodzież                                                                                                                          - „LUFTLINIE" - wystawa międzynarodowa, Kunstmuseum Ahrenshoop, Niemcy