2016 – Moje Mazowsze – Wystawa Grzegorza Okołowa.

Miejsce ekspozycji – Ogród Zoobotaniczny w Toruniu

Wernisaż – 2 grudnia 2016 o godzinie 12.00

Wystawa czynna do 15 stycznia 2017

Urodziłem i wychowałem się w Białowieży, tam też w otaczającej Puszczy zaczynałem przygodę z fotografowaniem. Od młodości aparat towarzyszył mi zarówno podczas wycieczek do lasu jak i podczas coraz dalszych wyjazdów i wypraw. Przeszedłem niemal cały „szlak bojowy” – od Smieny 8m, przez kultowego Zenitha, średni format, manualne i coraz bardziej zautomatyzowane lustrzanki po fotografię cyfrową.

Fotografuję to, co akurat mi się spodoba – może to być pejzaż, detal, grzyb, roślina, jakieś większe lub mniejsze zwierzę. Generalnie nie uważam się za „gatunkowca”, bardziej od gatunku pociąga mnie forma. Chociaż na potrzeby zdjęć ilustrujących publikacje staram się połączyć jedno z drugim.

Mazowsze fotograficznie odkrywałem przez prawie 25 lat, poczynając od studiów na wydziale leśnym SGGW poprzez prawie 20 lat pracy w Kampinoskim Parku Narodowym. Ta, w powszechnym mniemaniu monotonna kraina zaskakuje różnorodnością krajobrazu oraz bogactwem siedlisk i gatunków. Wśród terenów ukształtowanych wielowiekową, tradycyjną gospodarką rolną znajdują się prawdziwe oazy dzikiej przyrody. Zapraszam do wspólnej podróży po urokliwych zakątkach Mazowsza.

mmazowsze_01

mmazowsze_02

mmazowsze_04

mmazowsze_08

mmazowsze_28

mmazowsze_37

Podobne wpisy