2016 – Peter Scherbuk Gościem Specjalnym Festiwalu.

d1xg8283_portraipeterscherbuk

Urodziłem się w 1967 roku w Olsztynie, w rodzinie leśników i myśliwych.  Fotografią zajmuję się od 12 roku życia, kiedy to dostałem na komunię mój pierwszy aparat fotograficzny - Zenith TTL.  Z biegiem lat moje zamiłowanie do fotografii coraz bardziej rosło, a przyroda z racji rodzinnych pasji była dla mnie zawsze tematem przewodnim.

Od 1980 roku mieszkam w Niemczech. Przez większą część roku podróżuję z obiektywem niemal po całym świecie, ale miłość do polskiej przyrody prowadzi mnie zawsze w dzikie  ostępy Warmii i Mazur, Pomorza czy Podlasia.

Z zawodu jestem grafikiem, ale z zamiłowania przyrodnikiem i fotografem przyrody, autorem, wydawcą i redaktorem naczelnym niemieckiego czasopisma fotograficzno-przyrodniczego „NATURBLICK“.

Od 15 lat fotografowanie przyrody jest moim „chlebem codziennym“. Organizuję warsztaty fotograficzne na Mazurach i Podlasiu dla firm Nikon i Leica, a moją pracę wspomagają też tacy producenci jak  Manfrotto/Gitzo, Berlebach, Koenig Photobags, Novoflex, Sony czy też Tamron.

Swoje prace prezentuję głównie w publikacjach własnych, mojego wydawnictwa, oraz  w publikacjach moich sponsorów. Jestem autorem albumu „Dolina Rospudy“ wydanego przez  Biały Kruk. Wydałem też albumy o Mazurskim Parku Krajobrazowym, o żurawiach,  fotografowaniu zwierząt i o ptakach w Izraelu. Nie biorę nigdy udziału w konkursach fotograficznych, ale często jestem zapraszany do Jury.

Podobne wpisy