2018 – Daniel Kopacz – ubiegłoroczny Laureat konkursu fotograficznego Gościem Festiwalu

Urodził się (1980) w Radłowie k. Tarnowa, miejscowości położonej pomiędzy rzeką Dunajec a lasem, otoczonej stawami i starorzeczami, w pobliżu  pozostałości dawnej puszczy.
Od dziecka wiele czasu spędzał wśród okolicznych pól i lasów, wędrując, wędkując, a przy okazji podpatrując przyrodę.  Marzenia o uwiecznieniu najciekawszych obserwacji zaczął realizować od roku 2008, kiedy zaczęła się jego przygoda z fotografią przyrodniczą. Dziś – w myśl zasady “cudze chwalicie, swego nie znacie” – nadal podpatruje i fotografuje występujące w okolicach Radłowa zwierzęta, a obserwacjami chętnie dzieli się z innymi, propagując wśród młodych ludzi zamiłowanie do natury i kształtując świadomość bogactwa przyrodniczego lokalnego środowiska.
Ukończył studia na wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej, a zdjęcia publikował m.in. na stronach “Głosu Przyrody”, “Łowca Polskiego” i in. Pokazywał także swoje prace w ramach wystaw indywidualnych i zbiorowych. Do najważniejszych swoich osiągnięć zalicza zdobycie I nagrody w konkursie Sztuka Natury w 2017 roku ( wcześniej druga nagroda w tym konkursie w 2015 r.), a także  dwukrotne  zdobycie II nagrody w konkursie im. Włodzimierza Puchalskiego w  roku 2013  i  2014. Zajął także II miejsce w piątej edycji ogólnopolskiego  Eko Multimedialnego Konkursu.

Podobne wpisy