Wojciech Wojcik
Wojciech Wojcik

Wojciech Wójcik ur. marzec 1967

            Jestem mieszkańcem Lidzbarka Warmińskiego. Posiadam dwie nieodłączne pasje, jakimi jest fotografia i latanie motoparalotnią. Moja przygoda z fotografią zaczęła się w czasach szkoły średniej, na kółku fotograficznym, gdzie po raz pierwszy naświetliłem swoją monochromatyczną kliszę, a następnie pod okiem instruktora wywołałem i zrobiłem odbitki. Te fakty przesądziły o wyborze mojej życiowej pasji.

Moją przygodę z fotografią przyrodniczą zaczynałem od podpatrywania flory i fauny w okolicach miejsca zamieszkania. Następnie zmierzyłem się z fotografią turystyczną. Wyjeżdżałem na wycieczki do bliższych i dalszych zakątków Polski, a obecnie wyruszam także na wyprawy poza granice kraju, gdzie utrwalam piękno odwiedzanych miejsc. W roku 2006 uzyskałem licencję pilota motoparalotnii i od tej pory na wszystkie wyprawy zabieram swoją paralotnię. Lotnictwo i fotografia są moją pasją i sam nie wiem, która dyscyplina jest dla mnie ważniejsza. Oprócz tego prowadzę Autorską Agencję Fotograficzną poprzez, którą oferuję swoje zdjęcia całemu światu.

            Moje prace są publikowane w podręcznikach szkolnych, encyklopediach, przewodnikach turystycznych, prasie i w innych, różnorakich wydawnictwach krajowych i zagranicznych. Zdjęcia prezentowałem na wielu wystawach autorskich i współautorskich w kraju i za granicą. Znaczącym osiągnięciem był udział w kampanii reklamowej "Mazury Cud Natury" i "Cudownie" organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko Mazurskiego, której to ukoronowaniem był autorski album ukazujący piękno krajobrazu Warmii i Mazur.

Jedną z istotnych wypraw był mój udział w 2014 roku w międzynarodowej imprezie lotniczej organizowanej przez rząd iracki. Po raz pierwszy nad Irakiem latały motoparalotnie w tym moja z biało – czerwoną flagą.

Najbardziej uwielbiam wycieczki po urokliwych zakątkach Polski. To tu znajduję najpiękniejsze miejsca do latania i fotografowania; urozmaiconą linię morską, góry i mazurskie jeziora, które zawsze cierpliwie, o każdej porze roku pozują mi do zdjęć.